Aktualności

Ekologia w regionie 8 maja 2019

Ekologia w naszym życiu odgrywa coraz ważniejszą rolę. Jesteśmy coraz bardziej świadomi konsekwencji naszego negatywnego wpływu na środowisko. Hałas, korki, zanieczyszczenia to główne skojarzenia związane z transportem drogowym. Chcemy odejść od tego stereotypu i promować inicjatywy proekologiczne – te lokalne i te, o większym zasięgu.

Ciekawy projekt został wprowadzony w Krakowie. Mowa tu o „butelkomacie”. Proste urządzenie, które promuje segregowanie plastikowych butelek i wypłaca 10 groszy za każdą wrzuconą butelkę. Bardzo cieszy informacja, że władze Białegostoku również zastanawiają się nad wprowadzeniem podobnej inicjatywy. Oczywiście musi to zostać poddane dogłębnej analizie i przejść wszelkie procesy, zanim pomysł zostanie wprowadzony w życie.

Tak naprawdę to od nas zależy, czy będziemy dbać o środowisko i czy chcemy żyć w czystym i zdrowym otoczeniu. Cieszymy się, że powstają proekologiczne inicjatywy, bo dobre nawyki pomogą chronić przyrodę i środowisko. ADW Logistic jako firma z branży transportowo-spedycyjnej bardzo mocno kibicuje, aby udało się zrealizować postawienie „butelkomatu” w Białymstoku .